Jdi na obsah Jdi na menu
 


Seznam stálých správců v místnosti:       

     


bedrusenka                            Petanek.15

 

                  Renegade87                           Zizy77

 

 

Osoba SS a jeho pravomoce:

 

Kdo je stálý správce, jaké má pravomoce a jak se jím mohu stát?

 

Stálý správce se stará o chod a pořádek místnosti.

Mezi jeho pravomoce patří mazání textů v místnosti, vyloučení uživatele z místnosti, a to i bez dohody s ostatními SS. Po dohodě s ostatními SS má právo i na změnu popisu a pozadí místnosti.

Stálým správcem se může uživatel stát na žádost většiny SS z příslušné místnosti nebo po založení a následném ustálení své dočasné místnosti. Stálým správcem místnosti může být pouze uživatel, který má nachatováno více jak 150 hodin.

Stálý správce může vyhodit i uživatele, který porušuje pravidla Lidé.cz (např. erotika v profilu apod.).

 

 

Práva a povinnosti SS:

 

Správce místnosti by měl být přihlášen alespoň jednou za 7 dní. V případě, že je neomluvená absence větší, může mu chat administrátor správcovství odebrat.

Správci mají právo na jakoukoli změnu pravidel místnosti.

 

 

Porušení pravidel stálého správce:

 

Funkce správce může být odebrána:

 

  • bezdůvodné vykopnutí uživatele z místnosti
  • opakované oprávněné kopání bez vypsání důvodu
  • vykopávání uživatelů z důvodu nezdravení, neaktivity a nezapojení se do diskuze v místnosti
  • vulgarity
  • tapetování
  • neschopnost udržet v místnosti pořádek
  • nečinnost při porušování pravidel v místnosti
  • správce je povinnen vypisovat důvody kicku srozumitelně. Důvod kicku by měl být například "spam", "vulgarita", nikoli "padej" popř. bez udání důvodu. V případě, že správce nedodržuje výše uvedené, může mu být správcovství odebráno.
  • neuposlechne výzev administrátorů, např. k podání vysvětlením k dění v místnosti.
  • pokud správce nedodržuje obecná pravidla serveru nevhodné chování a zakázané aktivity

 

 

Nástroje pro stálého správce:

 

Stálí správci (SS) na chatu mají k dispozici nástroje, kterými mohou upravovat rozšířená nastavení místnosti a to zejména vstupními filtry.

 

Jaké vstupní filtry pro místnost lze nastavit?

 

Blacklist

SS místnosti mohou upravovat seznam profilů, které se nedostanou do místnosti. Rozsah blacklistu je neomezený a je funkcí navíc k zaheslování místnosti. V případě sporů či zamezení vstupu uživateli SS nemusí důvod dokazovat screenshotem. Jedná se pouze o "zaheslování" přístupu do místnosti konkrétním profilům.

Poznámka:
Nelze vyhazovat (výkopem) uživatele z místnosti čistě na základě domnění, že přítomný uživatel v místnosti je pod jiným profilem blacklistován. Stálý správce nemá možnost osobu užívající profil nijak ověřit a nemá právo na základě domněnky nebo doznání bez jakéhokoli podkladu uživatele z místnosti vykopnout.

Zaheslování vstupu

Tato volba slouží pro nastavení vstupního hesla, kdy všichni uživatelé krom stálých správců budou do místnosti moci vstoupit teprve až po správném zadání vstupního hesla. Toto vstupní heslo mohou SS nastavit v nabídce "Správce místnosti". Je výhradně na správě místnosti, zda se rozhodne místnost zaheslovat a komu z uživatelů toto heslo poskytne. Zaheslování místnosti je interní záležitostí správy místnosti.

Omezení vstupu do místnosti v závislosti na stáří účtu

SS mají možnost nastavit vstupní omezení, které upravuje, jak staré profily mohou do místnosti vstoupit (v rozsahu 0-15 dní). Tímto opatřením mohou zakazovat vstup osobám, které si nově založily účet zejména za účelem spamu, obcházení výkopu správcem či narušování chodu místnosti.


Poznámka:
Nastavování vstupních filtrů je čistě v kompetenci stálých správců. Pokud SS nastaví filtr, nelze žádat administrátora o povolení vstupu. Obdobně, administrátoři neřeší stížnosti typu "Nemohu se dostat do místnosti", které jsou zapříčiněné vstupním filtrem, neboť se jedná o interní záležitost správy místnosti.

 

 

 

zdroj: napoveda.seznam.cz